Skip to main content
Print Logo
Używasz starszej wersji przeglądarki, której nie obsługujemy w pełni. Twoje wrażenia mogą być gorsze, gdyż przywiązujemy wagę do wydajności, bezpieczeństwa i niezawodności. Rozważ aktualizację swojej przeglądarki, jeśli masz problemy z używaniem naszej strony internetowej. Dowiedz Się Więcej
Szukamy więcej towaru!
Kiedy produkt będzie dostępny
Opis

Monety Austriackie Filharmonie są uważane za pierwsze złote monety, wybijane w walucie Euro. Złote Monety Austriackie Filharmonie są produkowane przez Mennicę Austriacką w Wiedniu, która produkuje wysokiej jakości monety dla kolekcjonerów, inwestorów i handlujących od ponad 800 lat. Wyprodukowane po raz pierwszy w 1989 roku, był to pierwszy 24 karatowy bulionowy legalny środek płatności, wyprodukowany w Europie. Czystość i zawartość jest gwarantowana przez Bank Centralny Austria. Moneta ta długo była popularna w Europie, ale zyskuje też na popularności w Ameryce Północnej. Na podstawie danych World Gold Council, była to najczęściej sprzedawana złota moneta bulionowa w latach 1992 i 1995.

Jest to moneta znana na całym świecie, którą z łatwością sprzedasz po cenie rynkowej złota. Moneta jest nazwana ze względu na Wiedeńską Orkiestrę Filharmoniczną. Na jednej stronie znajdują się organy z Wiedeńskiego Golden Concert Hall, który jest domem Wiedeńskiej Filharmonii. Na rewersie znajdują się wizerunki wybranych instrumentów muzycznych.

Specyfikacje
2565
AT
Austrian Mint
Trochę Używane
9999
Instrumenty Muzyczne
Organy z Vienna Golden Concert Hall
1989
16
1.3
EUR 10
0.1000

SKU

2565

Kraj

AT

Producent

Austrian Mint

Stan

Trochę Używane

Czystość

9999

Awers

Instrumenty Muzyczne

Rewers

Organy z Vienna Golden Concert Hall

Pierwsze Wydanie

1989

Średnica (mm)

16

Średnia Grubość (mm)

1.3

Środek Płatniczy

EUR 10

Waga Metalu (ozt)

0.1000
Opinie