Print Logo
Używasz starszej wersji przeglądarki, której nie obsługujemy w pełni. Twoje wrażenia mogą być gorsze, gdyż przywiązujemy wagę do wydajności, bezpieczeństwa i niezawodności. Rozważ aktualizację swojej przeglądarki, jeśli masz problemy z używaniem naszej strony internetowej. Dowiedz Się Więcej
Dostępny
Opis

Te sztabki zostały wykonane z wydobytego z S.S Gairsoppa ładunku, odzyskanego z dna przez Odyssey Marine Exploration.

SS Gairsoppa był brytyjskim statkiem handlowym, zbudowanym w 1919 roku, nazwanym prawdopodobnie cześć wodospadów Gersoppa w Indiach. Właścicielem statku była firma British India Steam Navigation Company Ltd z Londynu, używany był jako cywilny statek handlowy do czasu wojny, gdy zaczęto go używać jako statek towarowy do przewozu zaopatrzenia wojskowego.

W trakcie rejsu zaopatrzeniowego, rozpoczętego w grudniu 1940 roku, statek został załadowany sztabkami srebra, żeliwem oraz herbatą, wysłaną z Kalkuty w Indiach do Wielkiej Brytanii. Gairsoppa opłynęła Południową Afrykę na południowy Atlantyk, gdzie dołączyła do floty innych statków handlowych w porcie Freetown na Sierra Leone, dowodzonej przez kapitana Geralda Hylanda. Stamtąd statek miał popłynąć do Galway w Irlandii, gdzie ładunek miał zostać wyładowany.

Lecz niedługo po opuszczeniu Sierra Leone, flota dostała się w obszar mocnych wiatrów i fal na otwartych wodach Atlantyku. Gairsoppa miała małe zasoby węgla i zmuszona została odłączyć się od reszty flota, aby skierować się bezpośrednio do Galway. Nigdy tam nie dotarła.

16 lutego 1941 roku S.S Gairsoppa został zauważony przez niemiecki samolot Focke-Wulf Fw 200 i storpedowany przez niemieckiego U-boata U-101 17 lutego, dowodzonego przez Ernsta Mengersena, zatonął wraz z 85 osobami z załogi. 1 szalupa ratunkowa pod dowództwem drugiego oficera, R.H. Ayresa, została zwodowana z 6 członkami załogi, lecz jednak tylko Ayres został uratowany po tym, gdy szalupa zatonęła.

Przez prawie 70 lat Gairsoppa spoczywał na dnie morza, prawie 3 mile pod powierzchnią Oceanu Atlantyckiego, około 300 mil na południowy-zachód od wybrzeży Irlandii. Po kilku nieudanych próbach odnalezienia wraku, 26 września 2011 roku, firma z Florydy Odyssey Marine Exploration potwierdziła lokalizację Gairsoppy. Rozpoczęto wydobycie i na dzień 23 lipca 2013 roku wydobyto w sumie 61 ton srebra. Większość wydobytego srebra (3 z 4 partii) to sztabki Dore o czystości .915.

To jest twoja szansa na posiadanie części historii. Z limitowaną ilością wyprodukowanych sztabek o wadze 10 oz, z pewnością szybko zostaną wyprzedane!

The bar you receive may be tarnished, or in used condition.

Specyfikacje
2990
US
Sunshine Minting
Doskonałą nieobiegowa/Używana
999
US
Słowa "Certified Gairsoppa Shipwreck Silver 10 Troy Ounce 999 Fine Silver" i numer seryjny sztabki
Widok SS Gairsoppa w latach 20tych XX wieku oraz słowa "SS Gairsoppa February 17, 1941" (data zatonięcia statku)
10.0000
Tak

SKU

2990

Kraj

US

Producent

Sunshine Minting

Stan

Doskonałą nieobiegowa/Używana

Czystość

999

Kraj Pochodzenia

US

Awers

Słowa "Certified Gairsoppa Shipwreck Silver 10 Troy Ounce 999 Fine Silver" i numer seryjny sztabki

Rewers

Widok SS Gairsoppa w latach 20tych XX wieku oraz słowa "SS Gairsoppa February 17, 1941" (data zatonięcia statku)

Waga Metalu (ozt)

10.0000

Certyfikat

Tak
Opinie