Skip to main content
Print Logo
Używasz starszej wersji przeglądarki, której nie obsługujemy w pełni. Twoje wrażenia mogą być gorsze, gdyż przywiązujemy wagę do wydajności, bezpieczeństwa i niezawodności. Rozważ aktualizację swojej przeglądarki, jeśli masz problemy z używaniem naszej strony internetowej. Dowiedz Się Więcej
Szukamy więcej towaru!
Kiedy produkt będzie dostępny
Opis

Te sztabki zostały wykonane z wydobytego z S.S Gairsoppa ładunku, odzyskanego z dna przez Odyssey Marine Exploration.

SS Gairsoppa był brytyjskim statkiem handlowym, zbudowanym w 1919 roku, nazwanym prawdopodobnie cześć wodospadów Gersoppa w Indiach. Właścicielem statku była firma British India Steam Navigation Company Ltd z Londynu, używany był jako cywilny statek handlowy do czasu wojny, gdy zaczęto go używać jako statek towarowy do przewozu zaopatrzenia wojskowego.

W trakcie rejsu zaopatrzeniowego, rozpoczętego w grudniu 1940 roku, statek został załadowany sztabkami srebra, żeliwem oraz herbatą, wysłaną z Kalkuty w Indiach do Wielkiej Brytanii. Gairsoppa opłynęła Południową Afrykę na południowy Atlantyk, gdzie dołączyła do floty innych statków handlowych w porcie Freetown na Sierra Leone, dowodzonej przez kapitana Geralda Hylanda. Stamtąd statek miał popłynąć do Galway w Irlandii, gdzie ładunek miał zostać wyładowany.

Lecz niedługo po opuszczeniu Sierra Leone, flota dostała się w obszar mocnych wiatrów i fal na otwartych wodach Atlantyku. Gairsoppa miała małe zasoby węgla i zmuszona została odłączyć się od reszty flota, aby skierować się bezpośrednio do Galway. Nigdy tam nie dotarła.

16 lutego 1941 roku S.S Gairsoppa został zauważony przez niemiecki samolot Focke-Wulf Fw 200 i storpedowany przez niemieckiego U-boata U-101 17 lutego, dowodzonego przez Ernsta Mengersena, zatonął wraz z 85 osobami z załogi. 1 szalupa ratunkowa pod dowództwem drugiego oficera, R.H. Ayresa, została zwodowana z 6 członkami załogi, lecz jednak tylko Ayres został uratowany po tym, gdy szalupa zatonęła.

Przez prawie 70 lat Gairsoppa spoczywał na dnie morza, prawie 3 mile pod powierzchnią Oceanu Atlantyckiego, około 300 mil na południowy-zachód od wybrzeży Irlandii. Po kilku nieudanych próbach odnalezienia wraku, 26 września 2011 roku, firma z Florydy Odyssey Marine Exploration potwierdziła lokalizację Gairsoppy. Rozpoczęto wydobycie i na dzień 23 lipca 2013 roku wydobyto w sumie 61 ton srebra. Większość wydobytego srebra (3 z 4 partii) to sztabki Dore o czystości .915.

To jest twoja szansa na posiadanie części historii. Z limitowaną ilością wyprodukowanych sztabek o wadze 10 oz, z pewnością szybko zostaną wyprzedane!

The bar you receive may be tarnished, or in used condition.

Specyfikacje
2990
US
Sunshine Minting
Trochę Używane
999
The words "Certified Gairsoppa Shipwreck Silver 10 Troy Ounce 999 Fine Silver" and the serial number of the bar
A profile view of the SS Gairsoppa in the 1920s and the words "SS Gairsoppa February 17, 1941" (the date the ship was sunk)
10.0000
Tak

SKU

2990

Kraj

US

Producent

Sunshine Minting

Stan

Trochę Używane

Czystość

999

Awers

The words "Certified Gairsoppa Shipwreck Silver 10 Troy Ounce 999 Fine Silver" and the serial number of the bar

Rewers

A profile view of the SS Gairsoppa in the 1920s and the words "SS Gairsoppa February 17, 1941" (the date the ship was sunk)

Waga Metalu (ozt)

10.0000

Certyfikat

Tak
Opinie