Skip to main content
Print Logo
Używasz starszej wersji przeglądarki, której nie obsługujemy w pełni. Twoje wrażenia mogą być gorsze, gdyż przywiązujemy wagę do wydajności, bezpieczeństwa i niezawodności. Rozważ aktualizację swojej przeglądarki, jeśli masz problemy z używaniem naszej strony internetowej. Dowiedz Się Więcej
Dostępny
Opis

Srebrna moneta Amerykański Orzeł jest oficjalną srebrną monetą bulionową Stanów Zjednoczonych. Została po raz pierwszy wybita przez United States Mint 2 listopada 1986 roku. Jest wybijana tylko w wielkości jednej uncji, z wartością nominalną jednego dolara, z gwarancją zawartości jednej uncji srebra o czystości 999. Zawartość, waga i czystość są certyfikowane przez United States Mint. Poza wersją bulionową, United States Mint wyprodukowało wersję proof oraz wersję nieobiegową dla kolekcjonerów monet. Srebrny Orzeł jest produkowany w trzech mennicach: Philadelphia Mint, San Francisco Mint, oraz West Point Mint, ta ostatnia wyprodukowała największa ilość monet.

The design on the coin's obverse was taken from the "Walking Liberty" design by Adolph A. Weinman which originally had been used on the Walking Liberty Half Dollar coin of the United States from 1916 to 1947. Ten wzór jest jednym z ulubionych i naprawdę najbardziej ukochanych designów wśród monet USA, srebrnych i innych. Ten wzór został ponownie użyty w Srebrnych Orłach dekady później. Na awersie znajduje się rok wybicia, słowo LIBERTY i zdanie IN GOD WE TRUST.

Rewers był zaprojektowany przez Johna Mercantiego, przedstawia heraldycznego orła za tarczą; orzeł trzyma gałązkę oliwną w prawej łapie i strzały w lewej, co odzwierciedla Wielką Pieczęć Stanów Zjednoczonych; powyżej orła znajduje się trzynaście pięcioramiennych gwiazd, reprezentujących Trzynaście Kolonii. Na rewersie znajdują się frazy UNITED STATES OF AMERICA, 1 OZ. FINE SILVER ONE DOLLAR, oraz E PLURIBUS UNUM, jak również znak menniczy w niektórych wypadkach.

W wielokrotnościach 20 te monety zostaną wysłane w plastikowej tubie, a w wielokrotnościach 500 monety są wysyłane w pudełku.

Te monety mają obniżoną cenę ze względu na przebarwienia, rysy lub widoczne ślady użytkowania.

Specyfikacje
2608
US
U.S. Mint
Trochę Używane
999
Walking Liberty
Orzeł
1986
4.05
0.32
USD 1
1.0000

SKU

2608

Kraj

US

Producent

U.S. Mint

Stan

Trochę Używane

Czystość

999

Awers

Walking Liberty

Rewers

Orzeł

Pierwsze Wydanie

1986

Średnica (mm)

4.05

Średnia Grubość (mm)

0.32

Środek Płatniczy

USD 1

Waga Metalu (ozt)

1.0000
Opinie